Czego nie dowiesz się z Wikipedii?

Z Wikipedii nie dowiesz się:

A może Ty drogi czytelniku wiesz o czymś co mogłoby znaleźć się na tej liście? Zapraszamy do wspólnego tworzenia naszej encyklopedii.

4 komentarze:

TOMEKvanDOREN pisze...

O, z wikipedii to się wiele cowiek nie dówie, przynojmnioj z tej Polskiej, która jest rzondzona przez PISowczyków.

TOMEKvanDOREN pisze...

Na pewno dowiesz się z polskiej wiki kiedy gdzie i jak zesrała się maryja panna... choć nie, to nie po bożemu xxxD

Anonimowy pisze...

jestem oburzona. a artykule na homopedii pt. "Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Polsce" nie ma ani słowa o sytuacji prawnej osób T. całość praktycznie dotyczy związków homoseksualnych i tego, w jaki sposób traktowane są przez prawo.
może pora troche wyjść poza ramy??? albo lgbt to nie tylko geje. oburzające, jak łatwo zapominamy o tych, którzy są w dużo od nas trudniejszej sytuacji...

Homopedia pisze...

Oburzeniu łatwo zaradzić. Wystarczy kliknąć w pole edytuj i uzupełnić hasło o informacje na temat osób transseksualnych.

W chwili obecnej w projekcie przejawiają aktywność jedynie geje. Lesbijki kiedyś się na moment pojawiły, ale tylko na moment. Osoby transseksualne jak dotąd nie wyraziły woli edytowania.

Proszę również zauważyć, że mimo braku woli edytowania ze strony niegejowskiej części społeczności LGBT to zarówno tematyka lesbijska jak i tematyka dotycząca osób transseksualnych jest w pewnym stopniu reprezentowana. Jest krótka notka biograficzna Anny Grodzkiej. Jest hasło o Trans-Fuzji. Owszem nie jest tego wiele ale proszę zrozumieć osoby edytujące. Każdy pisze o tym co wie i zna. Geje znają dobrze sytuację i problemy gejów. O lesbijkach coś czasem wiedzą jeśli mają znajome lesbijki ale znacznie mniej. Osoby transseksualne w mniejszym stopniu integrują się z osobami homoseksualnymi stąd też wiedza o ich problemach jest nikła. Zupełnie nieznanym obszarem dla większości są osoby aseksualne choć przecież też istnieją i też mają swoje problemy.

Mam nadzieję, że prócz powyższych wyrazów oburzenia pojawią się też konstruktywne edycje w Homopedii i obecny (rzeczywiście nienajlepszy stan) uda się wspólnymi siłami zmienić.

Pozdrawiam

WikiSysop

Prześlij komentarz